NAVAS racing club nuotr.Prieš keletą metų Tito Mažulio pavardę buvo galima išvysti tarp kovinio sporto atstovų. Vaikinas laimėjimais ne kartą stebino: pelnytas mišriųjų kovos menų (MMA) aukso medalis Europos čempionate Vokietijoje, pergalės džiugino įvairiuose čempionatuose ir turnyruose Lenkijoje, Lietuvoje ir kt. Tačiau šis sportas – jau praeitis. Šiuo metu plungiškis pergalių siekia motociklų lenktynėse. Ir jam puikiai sekasi!
T. Mažulis šiandien nebesieja savo ateities ir laisvalaikio su MMA ir imtynių sportu – koncentruojasi į motociklų lenktynes. Vaikinas sakė nesidairantis į praeitį ir nesigailintis tokio pasirinkimo: kiekviena patirtis veda į priekį, o ir drąsa siekti savo svajonių motyvuoja išbandyti save kitur. Motociklais Titas domėjosi lygiagrečiai su imtynių sportu – nuo 13–15 metų, tik tuomet kovos menai paėmė viršų, nes jaunuolis buvo aktyviai įsitraukęs į MMA klubo Plungėje veiklą. Šiuo metu plungiškis gyvena ir studijuoja Kaune, Lietuvos sporto universitete. Neslėpė – dalyvavimas sportinėje veikloje lėmė jo studijų pasirinkimą: šiemet jau baigė treniravimo sistemų studijų programos antrą kursą. „Studijuoju tai, kas tikrai patinka“, – džiaugėsi pašnekovas.
Vaikinas atviravo, kad išvykęs į Kauną bandė tęsti savo kaip kovos menų sportininko karjerą, tačiau trumpai: galimybės užsiimti šiuo sportu laikinojoje sostinėje jam nebuvo patrauklios. Ir tuomet plungiškis visą savo susidomėjimą nukreipė į lenktynių sportą. „Gal kažkiek ir pasiilgstu imtynių, bet labiau dėl savęs, ne dėl rezultatų siekimo ir profesionalaus sportavimo. Ši sporto šaka išugdė mano charakterį, mokė nepasiduoti ir parodė, kad viskas ateina tik per sunkų darbą ir stebuklų nebūna – tikrai reikia daug dirbti. Todėl ir imtynėse, ir lenktynėse filosofija ta pati – daug dirbti, nemažai investuoti, tada ir rezultatas bus“, – pasakojo T. Mažulis.
Daivos Gerikienės nuotr.Motociklas Titui nebuvo svetima transporto priemonė. Dar vaikystėje labai mėgo žiūrėti „Formulės 1“ lenktynes per televizorių. Važiavimas bekele jo netraukė, visada domėjosi plento lenktynėmis. Kaip minėta, dar paauglystėje jis ėmė važinėti motociklu. Būdamas penkiolikmetis išsilaikė teises, nusipirko pirmąjį savo motociklą – motorolerį.
„Legaliai jis važiuoti galėjo iki 50 km/val. greičiu, o važiavo apie 150 km/val. Tiek jį „paturbinau“, kad tik greičiau važiuotų“, – prisiminė Titas. Sakė „guldyti“ motociklą pradėjęs Noriškių sodų takeliuose. Vaikinas neslėpė buvęs ekstremalaus važiavimo mėgėjas, tačiau su policija niekada reikalų neturėjęs. „Nesu kelių erelis, ypač dabar, kai pradėjau vairuoti trasoje. Dabar iš taško A į tašką B nuvažiuoju be jokių lenktynių, „išsidraskau“ trasoje. Trasa „sutvarko“ žmogaus mąstymą. Iš tikrųjų gatvėje yra pavojingiau važiuoti, nei lenktyniauti trasoje“, – pastebėjo lenktynininkas.
Studijos ir gyvenimas Kaune Titui suteikė galimybę įsilieti į motociklų lenktynes žiedinėje trasoje. Plungiškis treniruojasi ir lenktyniauja Nemuno žiedo trasoje Kačerginėje (Kauno r.). Treniruojasi vienas, nepriklauso jokiai komandai. Džiaugiasi, jog savo aplinkoje turi žmonių, kurie gali profesionaliai patarti ir padėti. Labai vertina ir šeimos palaikymą. Neretai į varžybas lenktynininką lydi ir mama, ir širdies draugė. Aišku, matyti trasoje dideliu greičiu lekiantį Titą joms gal ir nėra labai malonu, bet šeimos moterys žino – kitaip nebus, nes motociklai ir lenktynės – vaikino aistra.
„Ekstremalus sportas man patinka. Apskritai mėgstu adrenaliną. Draugė mane vadina trasos narkomanu. Kol kas mėgaujuosi tuo, ką darau, ir neketinu sustoti. Mano tikslas – pažiūrėti, kiek toli galiu nueiti“, – kalbėjo pašnekovas ir pridūrė, jog jis motociklų lenktynėse kol kas mėgėjas. Nors, kita vertus, Lietuvoje, kaip jis pažymėjo, trasoje lenktyniaujančių profesionalų kaip ir nėra. Plungiškis yra kandidatas į mūsų šalies rinktinę, taigi yra pastebėtas Lietuvos motociklų sporto federacijos.
Aišku, trasoje yra tekę patirti griuvimų, tačiau jie, lenktynininko manymu, nėra tokie pavojingi, kaip gali atrodyti žiūrint iš šalies. „Svarbiausia slystant niekur neatsitrenkti, čiuoži, ir viskas tuomet. Nugriuvus išsipučia lenktynininko aprangoje esančios oro pagalvės. Pernai turėjau rimtesnį griuvimą, kai dėl negerai nuvalytos trasos posūkyje virtau važiuodamas apie 170 km/val. greičiu. Nieko nenutiko, pataisėme motociklą ir netgi laimėjau varžybas“, – su šypsena prisiminė Titas.

Džiugu, kad T. Mažulis jau gali pasigirti didesnėmis ar mažesnėmis pergalėmis. Šiuo metu plungiškis lenktyniauja B600 kub. cm motociklų klasėje. Sėdėdamas prie savo „britvos“ vairo neseniai vykusiame Baltijos šalių ir Lietuvos plento žiedo motociklų čempionate savo klasėje tapo nugalėtoju. Varžybos – tarptautinės, jose dalyvavo 81 motociklininkas, kurie trasoje skriejo net didesniu kaip 250 km/val. greičiu. Titas savo grupėje varžėsi su dvidešimčia sportininkų.
Iš viso šiais metais laukia šeši Lietuvos čempionato etapai. Antrasis etapas jau vyko Latvijoje: plungiškis čia pelnė antrąją vietą. Tuo pačiu metu vyko ir Baltijos šalių čempionatas. Pastarajame Titas užėmė trečiąją vietą. Estijoje organizuotame trečiajame Baltijos šalių motociklų čempionato etape T. Mažulis nuo pirmosios vietos liko per plauką – laimėtoją reikėjo aiškintis žiūrint finišo nuotraukas. Tik 0,08 sekundės lėmė, kad plungiškis liko antrojoje vietoje.
Kokie ateities planai? Šią vasarą Titas dar planuoja startuoti čempionate Slovakijoje. Tiesa, jame T. Mažulis dalyvaus jau kaip „MAD RACING LTU“ komandos narys. Savo sėkme tiki. Kaip ir tuo, kad vieną dieną sulauks savo starto ir kitose didžiosiose Europos lenktynių trasose. Kad tai įvyktų, žada daug ir sunkiai dirbti ir taip pelnyti ne tik artimųjų, bet ir kolegų bei rėmėjų palaikymą.












































Parašykite komentarą