Sauliaus Narkaus nuotr.Tradiciškai per Plungės miesto šventę Mykolo Oginskio dvaro rūmuose vyksta iškilmingas Plungės rajono savivaldybės tarybos posėdis. Birželio 20 dienos rytą, grojant Platelių meno mokyklos orkestrui, į rūmus rinkosi tarybos nariai, Miesto šventėje dalyvaujančių užsienio delegacijų atstovai, kultūros, meno, mokslo srityje aukštų rezultatų pasiekę žmonės, kiti svečiai. Įprasta, kad per šį posėdį yra pagerbiami Plungės kraštui nusipelnę žmonės.
Ne tik orkestro muzika sveikino kiekvieną atvykusįjį į iškilmingą posėdį. Savo dėmesiu pagerbė ir Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, Savivaldybės administracijos direktorius Dalius Pečiulis. Neeilinėje aplinkoje vykstantis posėdis ir pradėtas išskirtinai: pagerbiant kunigaikščių Oginskių aplinką sugrotas M. K. Oginskio polonezas „Atsisveikinimas su Tėvyne“, duoklė atiduota Lietuvai sugiedant šalies himną.
Visus susirinkusiuosius pasveikino Plungės Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas kun. Vytautas Gedvainis, meras A. Klišonis.
Savivaldybės vadovas pasidžiaugė į Plungės miesto šventę atvykusiomis užsienio šalių delegacijomis, dėkojo už darbą Savivaldybės tarybos nariams ir trumpai pristatė, kuo ir kaip Plungė gyvena pastaruoju metu. „Kasmet, sutikdami Miesto šventę, stabtelime, atsigręžiame ir apžvelgiame praėjusius metus, padarytus darbus ir įvykius. Ačiū tarybos nariams, kurie palaiko, o neretai ir patys generuoja idėjas, kurias kartu įgyvendiname“, – kalbėjo meras.
Sauliaus Narkaus nuotr.Vienas svarbiausių iškilmingo posėdžio momentų – kultūros ir meno premijų laureatų ir kitų garbingų apdovanojimų paskelbimas. Šiemet pagerbtųjų tikrai netrūko. Įteikta kultūros ir meno premija ir net 5 Plungiškio padėkos medaliai.
Sauliaus Narkaus nuotr.Plungės rajono savivaldybės kultūros ir meno premija už reikšmingą indėlį puoselėjant choreografijos meną Plungės rajone, profesionalų ir kūrybišką darbą ugdant jaunuosius šokėjus, aktyvią kultūrinę veiklą bei ilgametį atsidavimą baleto meno tradicijų sklaidai ir puoselėjimui įteikta Plungės kultūros centro Eglės baleto studijos įkūrėjai ir vadovei Eglei Norkevičiūtei-Novoruckienei.
„Baletas – visas mano gyvenimas“, – dėkodama už įvertinimą, sakė laureatė.
Pasidžiaugta, kad E. Norkevičiūtės-Novoruckienės meninė veikla, gebėjimas įkvėpti jaunąją kartą, telkti bendruomenę ir skleisti sceninės kultūros vertybes prisideda prie Plungės krašto kultūrinio gyvenimo stiprinimo ir meninio ugdymo puoselėjimo.
Sauliaus Narkaus nuotr.Kaip minėta, iškilmingame posėdyje įteikti ir Plungiškio padėkos medaliai. Šis garbingas apdovanojimas, kaip pažymėjo meras, yra skiriamas tiems plungiškiams, kurie savo darbais garsina Plungės vardą ne tik Žemaitijoje, Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.
Taigi šiemet pirmasis Plungiškio padėkos medalis įteiktas iš Plungės kilusiam Lietuvos diplomatui, ambasadoriui Ričardui Šlepavičiui – už aukštus profesinius pasiekimus, garbingą Lietuvos atstovavimą užsienio valstybėse, reikšmingą indėlį stiprinant tarptautinį bendradarbiavimą bei nuolatinį ryšių su gimtąja Plunge ir jos bendruomene puoselėjimą.
Dėkodamas už įvertinimą R. Šlepavičius akcentavo, kad svarbiems darbams neturi reikšmės gimimo vietos dydis. „Gali ištraukti vaikiną iš Žemaitijos, bet Žemaitijos iš vaikino – ne“, – gimtąja tarme savo kalboje prabilo diplomatas.
Sauliaus Narkaus nuotr.Plungiškio padėkos medaliu apdovanotas ir plungiškis Gintaras Morkis – už aktyvią ir reikšmingą veiklą puoselėjant Plungės kraštą bei stiprinant bendruomeninę, verslo, visuomeninio gyvenimo, kultūros, švietimo, socialinę ir kitų sričių veiklą. Šis žmogus buvo vienas tų, kurie stovėjo prie Žemaičių dailės muziejaus steigimo ištakų.
Plungiškio padėkos medalis įteiktas kanklių meistrui, mokytojui, ansamblio „Rokunda“ vadovui Alfredui Lučinskui – už ilgametę pedagoginę, kūrybinę ir kultūrinę veiklą, reikšmingą indėlį puoselėjant lietuvių liaudies muzikos tradicijas, tradicinių instrumentų gamybos amato tęstinumą ir aktyvų dalyvavimą Plungės bendruomenės gyvenime.
Sauliaus Narkaus nuotr.Šiemet atsigręžta ir į mokslo sritį. Dar du Plungiškio padėkos medaliai skirti mokslininkams dr. Vaidotui Stankevičiui ir dr. Liepai Gasiulei – už aukšto lygio mokslo tyrimus ir inovacijas biochemijos srityje, prisidedant prie vėžio ir senėjimo mechanizmų pažinimo, Plungės krašto garsinimą tarptautinėje mokslo erdvėje.
Džiugu, kad neliko pamiršti mokytojai, atvedę šiuos du jaunus žmones į susidomėjimą mokslu ir paskatinę jų pasirinkimą eiti mokslo tyrimų keliu. L. Gasiulės chemijos mokytojai Aurelijai Lukočienei įteikta gėlių. V. Stankevičiaus chemijos mokytojos Marytės Margienės atminimas pagerbtas tylos minute.

Iškilmingas tarybos posėdis tęsėsi dėkojant užsienio delegacijoms už atvykimą. Tradiciškai meras kiekvieną jų pasveikino gimtąja kalba.
Šiųmetinėje Miesto šventėje dalyvavo penkių miestų partnerių delegacijos – Mendeno (Vokietija), Tukumo (Latvija), Bruntalio (Čekija), Golub-Dobžyno (Lenkija), Konotopo (Ukraina).











































Parašykite komentarą