
Ganiavos sezonas tik prasidėjo, o Rietavo savivaldybės gyvulių augintojai jau skaičiuoja vilkų padarytus nuostolius. Gegužę išpjautas avis, buvusias aptvare visai šalia namų, rado Spraudžio kaimo ūkininkai, kiek anksčiau – toje pačioje pusėje esančio Žadvainų kaimo gyventojai.
Vilkų paskerstą bandą šeimininkai aptiko ryte. Aukšta tvora neapsaugojo švelniavilnių – plėšrūnai į aptvarą pateko prasikasę po tvora. „Pamatę negyvas avis, žiūrėjome, pro kur vilkai įlindo į aptvarą. Paaiškėjo, kad prasikasė po tvora. Vėliau pamatėme ir dar vieną vietą, kurioje buvo mėginta rausti žemę, bet nesėkmingai“, – pasakojo spraudiškė Violeta.
Pro duobę pilkiai į mišką išsitempė ir grobį – dvi ūkininkų augintines, kitas apdraskytas ir paskerstas nelaimėles paliko gulėti aptvare. Gyvi liko tik trys maži ėriukai, kurie pajutę pavojų spruko į malkinę ir pasislėpė. Auginamų gyvūnų netekę ūkininkai užsisakė „Rietavo veterinarinės sanitarijos“ transportą, kad išvežtų juos utilizuoti. „Įmonė sakė atvažiuosianti trečiadienį, tad sukrovėme avis arčiau kelio. Sudėjome į krūvą, uždengėme, o kitą rytą pamačiau, kad vilkų buvo sugrįžta. Grobio jie grįžo ir trečią naktį, nutempė net į kaimynų kiemą“, – kalbėjo moteris.
Spraudiškiai ūkininkai nerimauja, kad vilkai ateina net į gyvenvietę. Prieš kelias dienas trys avys buvo papjautos Žadvainų kaime. Jos taip pat ganėsi aptvertame aptvare visai šalia gyvenamojo namo.
„Tikėtina, kad vasaros sezoną skerdynėmis pradėję pilkiai ir toliau puldinės ganyklas. Mūsų laikomi mėsiniai galvijai po vilkų antpuolio buvo gerokai išsigandę. Dabar visą vasarą gyvensime baimėje netekti savo gyvulių“, – neslėpė nerimo pašnekovė. Žalą patyrę žmonės žino, kad vilkų medžioti šiuo metu negalima. Todėl parašė prašymą Rietavo savivaldybės merui Antanui Černeckiui, kad jis inicijuotų raštą Aplinkos ministerijai dėl specialaus leidimo išdavimo probleminiam vilkui nušauti.
2025–2026 m. vilkų medžioklės sezonas baigėsi kovo 31 d. Iš viso buvo leista sumedžioti 307 vilkus, medžiotojai limito neišnaudojo, patiesti jiems pavyko tik 275 pilkius.
Miškinga Rietavo savivaldybė pateko tarp tų rajonų, kuriuose vilkų sumedžiota mažiausiai. Po vieną vilką taip pat nušauta Jurbarko, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Molėtų, Šilalės rajonuose.
Susisiekę su Rietavo savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vyr. specialiste Veronika Tarasevičiene pasidomėjome, ar šiemet buvo gauta ir daugiau prašymų dėl medžiojamųjų gyvūnų padarytos žalos atlyginimo.
Sužinojome, kad, be mūsų aprašytų dviejų atvejų, panašaus būta ir Vincentavo kaime (Tverų seniūnija). Tik ten pilkiai papjovė ne avis, o telyčią. Visi vilkų išpuoliai, pasak V. Tarasevičienės, padaryti per dviejų savaičių laikotarpį.
Iš viso už papjautus gyvulius ūkininkams apskaičiuota žala – 3 100 eurų. Vyr. specialistė minėjo, kad vienas prašymas gautas ir dėl šernų padarytos žalos – išknistos pievos Norgalvių kaime (Rietavo seniūnija).
Plungės ūkininkai kol kas yra ramūs – šiemet rajone dar neregistruotas nė vienas vilkų išpuolio prieš ūkinius galvijus atvejis. Todėl Plungės rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėja Airida Montvydienė leido sau pajuokauti: „Matyt, visi vilkai iš Plungės į Rietavą išsikraustė!“
Priminsime, kad Plungės rajono miškuose praėjusį sezoną buvo sumedžioti 5 pilkiai.













































Parašykite komentarą