Astos DOMARKAITĖS-MITKUVIENĖS nuotr.Plungiškiai ir aplinkinių vietovių gyventojai ketvirtadienio vakarą pastebėjo pietryčių pusėje į padangę kylančius tirštus dūmų tumulus. Apie kilusį gaisrą liudijo ir ton pusėn viena po kitos nuskubėjusios net kelios gaisrinės mašinos su įjungtu garsiniu signalu. Netrukus paaiškėjo, kad dega Jėrubaičių sąvartynas.
Pranešimą apie gaisrą sąvartyne Plungės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba gavo birželio 25-osios vakarą, 20.18 val.
Kaip sakė Telšių regiono atliekų tvarkymo centrui laikinai vadovaujantis Juozas Šlepetis, gaisras kilo pačiame sąvartyne, užsidegė į kaupą suvežtos atliekos.
Įtariama, kad ugnis įsiplieskė savaime, nuo saulėje įkaitusio stiklo.
Gaisras likviduotas per dvi su puse valandos. Įvykio vietoje darbavosi ugniagesiai gelbėtojai iš Plungės, Žlibinų, Kulių ir Šateikių.
Pasak Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Mykolo Pronckaus, gaisras likviduotas dar prieš vidurnaktį, tuoj po 23-ios valandos.
Siekiant išvengti pakartotinio ugnies įsiplieskimo, įvykio vietoje iki ryto budėjo Žlibinų ugniagesiai. Ryte konstatuota, kad pavojaus gaisrui atsinaujinti nėra.
Priminsime, kad paskutinį kartą panašus inicidentas Jėrubaičių sąvartyne kilo 2021 m. balandį. Tada ugnis išdegino sąvartyno kaupą apie 15-os arų plote. Spėliota, kad gaisras galėjo kilti dėl atsitiktinai numestos nuorūkos.












































Parašykite komentarą