
Šiemet vykusi Plungės miesto šventė kvietė ir į XVI-ąjį tarptautinį folkloro festivalį „Saulelė raudona“, kurį organizavo Plungės kultūros centras. Festivalis puikiai įsiliejo į šventės renginius ir žiūrovams dovanojo daug gražių pasirodymų, koncertų, parodų. „Saulelė raudona“ šeimininkai – Plungės kultūros centro folkloro ansamblis „Gondinga“ (vadovė Dalia Stasikėlienė).
Per dvi festivalio dienas įvairiose miesto erdvėse vyko koncertai, folkloro pasidainavimai, šokių programos. Festivalis prasidėjo muzikiniu Plungės miesto pasveikinimu Senamiesčio aikštėje, kur koncertavo kolektyvai iš Kroatijos ir Ispanijos. Žiūrovai taip pat buvo kviečiami į koncertą „Kanklių tyla“, Kroatijos kolektyvo „Petar Zrinski“ programą „Šokių banga“, ispaniškų dūdmaišių ir būgnų koncertą „Dūdmaišių ir būgnų kaitra“, kurį plungiškiams pristatė kolektyvas „Lume de biqueira celtic band“.
Festivalio vakaro koncerte pasirodė folkloro grupės „Abols“ (Latvija), „Virvytė“ (Vilnius), „Platelē (Plateliai), „Gondinga“ (Plungė), „Petar Zrinski“ (Kroatija), Lume de biqueira de celtic band“ (Ispanija), dainininkė Rasa Serra ir džiazo grupė. Koncertą vedė Loreta Sungailienė. Skirtingų tautų muzika, šokiai festivalį „Saulelė raudona“ padarė įdomiu ir išskirtiniu kultūriniu Plungės miesto įvykiu, kuriame susijungė tautų draugystė ir bendrystė bei skleidėsi kūryba.
Renginio akimirkos – Sauliaus Narkaus nuotraukose.




















































































Parašykite komentarą